−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 35 godzin 49 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Ballerina - Historia najpopularniejszych butów damskich

  %20. %05. %2014      Ze świata mody

Czy znasz to uczucie, gdy zima się kończy i nie możesz się już doczekać, by zdjąć letnie buty ? Czy wkładasz buty do pudełek i umieszczasz wypolerowaną baletnicę w półkach? Większość kobiet rozpoczyna pracę nad tą aktywnością w lutym wraz z nadejściem pierwszego ciepłego promienia i ma nadzieję na szybki początek wiosny.

Wiosenny kształt buta - balerinki wszystkich kolorów. Źródło: google.com Wiosenny kształt buta - balerinki wszystkich kolorów. Źródło: google.com

Baleriny mamy wszędzie w domu - te stylowe modele, sportowe lub stylowe plastikowe baleriny. Czy znasz ich pochodzenie i historię? Baleriny, jak sama nazwa wskazuje, mają wiele wspólnego z baletem. Pierwsze balerinki powstały jako baletki, które zostały zaprojektowane dla jej syna pod koniec lat 40. przez Rose Repetto.

balerinki, tancerze baletowi Pierwsze i klasyczne balleriny, które podbiły świat.

Rose Reppeto stała się jej projektantką, a wraz z chęcią tworzenia balerinek, gwiazdy takiej wielkości jak Brigitte Bardot odwróciły się. To właśnie ta aktorka dała im chwałę, a balerina stała się prawdziwym hitem wśród damskich butów przez następne dziesięciolecia.

W latach osiemdziesiątych balerina zaczęła trochę umierać, gdy zmarła projektantka Rose Repetto. Wraz z upadkiem marki ludzie zaczęli wyglądać jak baletnicy.

Było jednak jasne, że taki komfortowy i jednocześnie piękny but damski musiał wrócić do blasku. W 1999 roku Jean-Marc Gaucher kupił markę baletu Repeto i umieścił ją na wyimaginowanym tronie butów chwały. Baleriny są obecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów butów. Pewnie dlatego, że obcasy trochę cierpią z powodu upływu czasu, a każda kobieta cieszy się czasem trochę "odprężeniem".

Jest już jasne, że - tak jak w przypadku mody - przez jakiś czas będzie mniej w trakcie, ale więcej, ale nikt nigdy nie otrzyma znaku klarownej klasyki mody.

Mimo to wygląd dzisiejszych butów baletowych - plastikowe buty Crocs, www.DifferentFashion.cz Mimo to wizerunek dzisiejszych butów baletowych - plastikowe buty Crocs , www.Different.cz

Teraz nie wyobrażamy sobie wiosny ani lata bez balerinek, których typy, kształty i cięcia są teraz nieczytelne. Lubimy głównie te plastikowe prasy, które są praktycznie bezobsługowe i wytrzymują wiele sezonów;)

Plastikowa i pachnąca balerina Melissa, www.DifferentFashion.cz Plastikowa i pachnąca balerina Melissa , www.Different.cz

Nie chodzi o to, by stać na piętach ... możesz być inny i wygodniejszy;)

Opublikowany przez: Team Different

Podobał Ci się ten artykuł?