−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 145 godzin 39 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Czarny Piątek 2020

  %29. %01. %2019      Ze świata mody

Czym jest Czarny Piątek, dlaczego warto robić zakupy podczas tego "święta", jak to wszystko się zaczęło i kiedy będzie Black Friday w tym roku? Dowiedz się tego w tym artykule. W Republice Czeskiej jeszcze niedawno Black Friday był słowem mniej lub bardziej obcym. Już dziś zaznaczasz ten dzień w swoim kalendarzu. W tłumaczeniu, Czarny Piątek to święto wszystkich zakupoholików.

>

Black Friday

Co to jest Czarny Piątek?

Najprościej mówiąc, Czarny Piątek rozpoczyna okres przedświątecznych zakupów, kiedy to sklepy internetowe i offline rozpoczynają okres wyprzedaży i rabatów. Puste półki, bójki przed stoiskami i kilometrowe kolejki do kas. Tak to wygląda w USA i Kanadzie. Czarny Piątek powstał w Stanach Zjednoczonych. Jest to zawsze dzień po Święcie Dziękczynienia, czwarty piątek listopada. W tym roku Black Friday przypada na 29 listopada.

>

Jak to się wszystko zaczęło?

Dlaczego "Czarny Piątek"? Istnieje wiele historii na temat pochodzenia nazwy "Czarny Piątek", z których jedna mówi, że Święto Dziękczynienia w USA tradycyjnie następowało po wielkim korku, gdy ludzie rzucali się na zakupy. To właśnie z powodu korków i innych problemów komunikacyjnych dzień ten otrzymał przydomek czarny gdzieś w latach 60-tych.

W Czechach tradycja Czarnego Piątku została wprowadzona w 2011 roku przez firmę Apple, kiedy to zaoferowała kilka produktów z rabatem. Od tego czasu kilka czeskich sklepów przyjęło ten pomysł i dziś można korzystać z promocji rabatowych w prawie wszystkich sklepach i sklepach internetowych. Ponadto możesz być pewien, że nie stracisz wybranych przez siebie przedmiotów w naszym sklepie internetowym. Co najwyżej z myszką i klawiaturą.

▶️BLACK FRIDAY ◀️

Opublikowany przez: Differenta Team

Podobał Ci się ten artykuł?