Dodatkowy −20 % z kodem EXTRA20Kończy za 109 godzin 24 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Czym jest moda zrównoważona?

  16. 04. 2020      Jak się ubrać

Dzień dobry,

na Państwa stronie znalazłam kilka produktów, które są oznaczone jako ECO i również w opisie znajduje się hasło moda zrównoważona. Mogłabym prosić o informację, co ta nazwa oznacza i dokładnie których mark to dotyczy?

Dziękuję

Teresa

Odpowiedź

Droga Tereso,

Tak! Naprawdę niedawno poszerzyliśmy wybór marek na Differenta.pl o te ekologiczne!

Ponieważ wiemy, że przemysł modowy jest drugą najbardziej niszczącą i zanieczyszczającą dziedziną. A ponieważ my naszą planetę kochamy, zdecydowaliśmy rozpocząć współpracę również z markami, które produkują modę oznaczoną jako modę zrównoważoną lub uczciwą.

Modę zrównoważoną produkują przede wszystkim marki, które starają się zminimalizować swój ślad węglowy, który pogłębia ocieplanie globalne i niszczy całkowicie ekosystem. Oczywiście te marki nie zapominają ani o materiałach wykorzystywanych w produkcji. Odzież wyprodukowana jest z materiałów innowacyjnych i włókien naturalnych lub recyklowanych. Niektóre materiały są często certyfikowane jako bio lub wegańskie, to dotyczy również obuwia. Pod kontrolą jest również zużycie wody wykorzystane podczas produkcji, które starają się marki zminimalizować. Uczciwa moda nie zapomina ani o warunkach w pracy podczas produkcji. W tej modzie nie istnieje praca dziecięca! 

Odkryj na przykład:

  • Ekologiczne torby zakupowe Loqi
  • Elegancką modę damską Orientique
  • Oryginalne produkty do garderoby SKFK
  • Obuwie wegańskie i ekologiczne Goby

Kup sobie modę z dobrym poczuciem!

Goby béžové baleríny Butterfly

Miłego dnia życzy Małgosia, Differenta.pl