−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 68 godzin 35 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Jak dbać o maseczkę antywirusową?

  %26. %03. %2020      Jak się ubrać

Dzień dobry,
otrzymałam od Państwa do zakupu piękną maseczkę gratis. Mogę prosić o pomoc, jak dbać o maseczkę? Na ile stopni można ją prać, jak można maseczkę prasować i przechowywać? Słyszałam, że również ważne jest odpowiednio maseczkę założyć i ściągnąć. Jakie są reguły odnośnie noszenia?
Dziękuję
Agata

Odpowiedź

Droga Agato,
bardzo nas cieszy, że podoba się Pani maseczka z Differenta.pl. Maseczka jest nie tylko akcesorium modowym, jak dobrze wiemy, ale w aktualnej sytuacji przede wszystkim ochroną dla nas wszystkich! Dlatego dajemy Pani kilka podstawowych reguł, dzięki którym będzie Panią i Pani okolicę maseczka chronić a jednocześnie będzie Pani wyglądać pięknie!
1. Założenie maseczki
Jeśli potrzebujemy maseczkę założyć lub ściągnąć, jest bardzo ważne mieć porządnie umyte ręce. Porządnie umyte ręce oznacza, tarcie rąk pod prądem ciepłej wody przez 20 sekund lub wykorzystanie żelu antybakteryjnego lub dezynfekcji. Proszę nie zapominać również o części za paznokciami itp.
Podczas zakładania maseczki ważne jest jak najmniej dotykać się twarzy i materiału. Prosimy nie dotykać się przedniej części, tylko wystarczy maseczkę przeciągnąć za dolną część przez brodę. Maseczka powinna zakrywać twarz od nosa aż po brodę.
2. Noszenie maseczki
Maseczkę zalecamy nosić tylko 2-4 godziny, po prostu dopóki nie jest wilgotna! Wtedy konieczna jest wymiana, ponieważ w takim przypadku maseczka nie spełniałaby swoją funkcję, ale na dodatek w takiej maseczce rozmnażają się patogeny jako są pleśnie i drożdże, które na pewno nie są dobre dla naszego zdrowia.
3. Ściągnięcie maseczki
Ściąganie przebiega podobnie jako zakładanie. Ręce ponownie mamy znowu porządnie umyte, przedniej części również się nie dotykamy a ściągamy za pomocą gumek lub sznurków. 
W tej chwili uważamy, że maseczka jest skażona i przygotowana do czyszczenia!
 
4. Pranie/czyszczenie maseczki
Maseczkę konieczne jest po noszeniu sterylizować a tego można osiągnąć jednym z następujących sposobów:
Maseczkę konieczne jest prać na najwyższą temperaturę, czyli chociaż na 60 °C i podczas prania wykorzystać żele dezynfekujące. Następnie trzeba maseczkę porządnie wyprasować i to jeszcze kiedy jest maseczka wilgotna.
Inną formą sterylizacji jest wygotowanie maseczki w garnku z wodą i znowu proces prasowania.
Czyste maseczki proszę przechowywać tylko w zamkniętym pojemniku
 
W takich maseczkach będziesz wyglądać nie tylko piękne, ale również doskonale będą spełniać swój cel.
Miłego dnia i #maseczkidlawszystkich!
Małgosia za ekipę z Differenta.pl