−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 69 godzin 2 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Jak dbać o skajkę a torebkę skórzaną?

  %12. %08. %2019      Jak się ubrać

Dzień dobry,

kupiłam sobie u Państwa w sklepie internetowym piękną skajkę, ale chciałabym, aby mi wytrzymała jak najdłużej. Co powinnam przestrzegać? Dziękuję za odpowiedź


Iwona Gałczyńska

Odpowiedź

Droga Iwono,

przynosimy Pani kilka podstawowych instrukcji, jak maksymalnie przedłużyć żywotność skajki lub torebki skórzanej. 

Impregnacja jest najważniejsza!

Ochrona chemiczna jest niezbędna, jeśli zamierza Pani używać butów a torebki podczas każdej pogody. Ponieważ częste zmiany wilgoci nie są korzystne dla skóry. Niech sobie natychmiast z nowym produktem skórzanym kupi Pani również sprawdzony środek impregnujący skórę a przed pierwszym noszeniem skóry należycie skórę konserwować równomiernym spryskaniem.

Sucho jest najlepsze

Skóra, nawet ta najwyższej jakości, niepowinna dużo zmoknąć. To samo dotyczy skajki. Dlatego za każdym razem trzeba nosić ze sobą parasol a uniknąć tak długotrwałemu przebywaniu na deszczu. Jeżeli nie może Pani zapobiec zmoknięciu, następnie jest bardzo ważne pozostawić dokładnie wyschnąć, najlepiej przy tenperaturze pokojewej, ale w żadnym wypadku w pobliżu grzejnika a na pewno nie w suszarce. Takie wysokiej temperatury nie są dla skóry korzystne.

niePranie

Kurtka skórzana jest dokładnie takim rodzajem odzieży, którą trzeba dać do opieki profesjonalistom w pralni. Oni powinni zagwarantować wysokiej jakości serwis a odpowiednią metodę prania, która skórę w żaden sposób nie zniszczy. Jeżeli Pani nie chce lub nie ma Pani możliwości kurtkę skórzaną umieścić do pralni, wtedy zalecane jest tylo pranie ręczne za pomocą nieagresywnych środków do prania bez zmiękczacza a nadmiernego perfumowania. Proszę uniknąć praniu w pralce! To nie jest dobre dla skóry - grozi utrata kolorów a zniszczenie delikatnych detali.   

Uwaga na prasowanie

Skóra wytrzyma nawet ciepło żelazka, mimo tego zalecamy nie korzystać ze zbyt wysokiej temperatury. Kurtkę skórzaną zawsze trzeba prasować przez inną tkaninę (na przykład szmatkę), ale nawet nietrzeba prasować, ponieważ materiał jest niepodatny a nie ma skłonność do kurczenia.

Ochrona przed światłem bezpośrednim

Pobyt na słońcu nie jest korzystny dla kurtek skórzanych, dokładnie tak samo jak pobyt na deszczu. Lato jest okresem, kiedy kurtka powinna bezpiecznie wisieć na dobrze kształtowanym wieszaku w szafie. Skajkę można wymienić na przykład za twarzowy kardigan!

Prosimy nie zapomnieć o tym, że w produktach modowych z Differenta poczuje się Pani jak w swojej własnej skórze.

Niech Pani upoluje coś również dla siebie! ;)