−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 68 godzin 45 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Jak prać buty w pralce?

  %10. %05. %2019      Pytania ogólne

Dzień dobry,

chciałbym prosić o pomoc. Mam białe trampki, często w nich chodzę a nieustanne pranie w ręce już mnie nudzi, po prostu nie chcę tym tracić czasu. Mogę prosić o pomoc, jak idealnie prać buty w pralce, aby się nie zniszczyły?

 


Adam Piękny

Odpowiedź

Drogi Adamie, 
 
dziękujemy Panu za pytanie. Aczkolwiek tego nie widać, większość osób pierze buty w pralce. Oczywiście konieczne jest odróżniać, które buty można prać w pralce a których w żadnym wypadku. Skórzanych a zamszowych butów nie wolno prać w pralce, ponieważ potem są od razu do wyrzucenia. W pralce może Pan prać tylko buty tekstylne. 

Jak prać buty w pralce? 

Najpierw z butów prosimy wyjąć wkładkę, którą musi Pan wyczyścić ręcznie szczoteczką a proszkiem do prania, następnie niech Pan pozostawi wkładkę do wyschnięcia. Również prosimy o wyciągnięcie sznurówek, te może Pan prać ze zwykłym praniem. Polecamy - przywiązać je do siebie, aby nie zniknęły w bębnie pralki. Następnie niech Pan włoży buty do wiadra z wodą, do którego można wlać trochę płynu do naczyń. Buty wystarczy spłukać czystą wodą. 

Tuż przed tym, zanim Pan buty wypierze, proszę wyczyścić gumową podeszwę pastą do zębów lub Cifem (środek do czyszczenia łazienki). Jeśli wszystkie te kroki Pan zrobi, niech Pan włoży buty do worka do prania lub do powłoki na poduszkę, dzięki temu zabroni się rozklejeniu a prosimy o użycie żelu do prania. Niektóre pralki mają program dokładnie na buty. Jeśli Pana pralka nie ma tego programu, prosimy wybrać pranie na delikatny materiał, temperaturę wody na 30 °C a na najmniejsze obroty. Zapobiegnie Pan zniszczeniowi butów. Po wypraniu prosimy wycignąć buty i pozostawić do wyschnięcia na przykład na grzejniku. Prosimy całkowicie zapomnić o suszarce. 
 
 
Miłego dnia z www.differenta.pl, życzy Nikol.