−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 185 godzin 58 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Jak właściwie szukać ubrań różnych materiałów

  30. 10. 2013      Ze świata mody

Ubrania są codzienną częścią naszego życia i podstawą naszego osobistego stylu, ale kiedy przychodzi czas na opiekę, kto z nas nie pasuje do wszystkiego w pralce przez cały czas, czy nie przytłacza wszystkiego? Czy wiesz, kto czyta ubrania na ubraniach, zanim wsadzą je do pralki? Doradzamy, jak dbać o swoje (nie tylko) ulubione kawałki.

Nebo to dejte mamince. Ta ví, jak to udělat. Lub daj to swojej mamie. Ona wie, jak to zrobić.

Jak prać bawełnę
Ten czysty materiał zabiera prawie wszystko. Od mycia do dowolnego programu, preparaty wybielające i prasowanie w najwyższych temperaturach. W wielu przypadkach odzież bawełniana zawiera elastan lub inny materiał syntetyczny. Następnie musisz obniżyć temperaturę podczas prania i prasowania. Ponadto niektóre bawełny wymaga zmywania, aby nie zrobić brzydkie pryszcze.

Jak prać dżins
Tak bardzo lubiany dżins to bardzo trwała, wygodna i pochlebna sylwetka. Ale problem dotyczy głównie koloru. Denimowe spodnie , kurtki i koszule mają całkowicie przemyślany wygląd, który zmienia się z upływem czasu. Ktoś nazywa to oryginalną patyną i ktoś jej nie lubi. Jeśli masz z tym problem, będziesz musiał zadbać o denim więcej czasu. Perte jest albo do góry nogami w zimnej wodzie, albo jeszcze lepiej w ręce. Następnie jest osuszany do góry nogami lub układany na poziomej powierzchni. W każdym razie nie są one zbyt częste. A jeśli masz nieprzyjemny zapach, taki jak wieczorna przejażdżka w barze, lepiej się rozłączyć przed kąpielą w łazience, bo para jest po prostu cudowna w tym przypadku.

Jak prát denim. Jak prać dżins.

Jak prać wiskozę
Chociaż jest wykonana z naturalnej celulozy, jej produkcja wymaga dużej ilości chemii. Dlatego jest klasyfikowany wśród włókien sztucznych. Jego zaletą jest lekkość, dotyk bawełny, ale nie tak trwały. Zaleca się pranie w temperaturze 40 ° C, ponieważ często wytrąca się i prasowanie powinno odbywać się w niskich temperaturach. Koszule i bluzki wykonane z tego materiału należy myć ręcznie w letniej wodzie iw żadnym wypadku nie brudzić, w przeciwnym razie tracą kształt.

Jak myć poliester?
Najbardziej rozpowszechniony sztuczny materiał, często połączony z wiskozą i bawełną. Jest to szczególnie cenione przez tych, którzy nie lubią prasowania. Podczas prania i prasowania może wytrzymać umiarkowane temperatury, ale ma tendencję do tworzenia zacięć. Więc dobrze jest go umyć do góry nogami. Ze względu na elektryczność statyczną, sierść zwierząt domowych często przyłapana jest na poliestrze i dużej ilości patyczków. Aby to wyeliminować, dodaj płyn do płukania tkanin do prania.

Jak umyć wełnę?
Najczęściej spotykamy owce, w większości przypadków zmieszane z włóknem sztucznym. Jakość jest inna, ale zawsze wymaga delikatnego poczucia. Swetry, szaliki i inne wyroby wełniane są prane tylko w niskiej temperaturze przy użyciu specjalnego programu i produktów wełnianych. Najlepiej wybrać pranie ręczne w zimnej wodzie bez obciągania. Dobrze jest też nigdy ich nie powiesić, ale pozostawić do wyschnięcia na poziomej powierzchni, aby uzyskać pożądany kształt przez cały czas.

Kolejną rzeźbą, która może Cię zainteresować, jest dbanie o szczegóły takie jak cekiny, aplikacje i kamienie. Oczywiście nie należą one do pralki ani suszarki, nie tylko dlatego, że mogą mieć z nimi coś wspólnego, ale są przymocowane do głowy cienką nicią, której nie można rozciągnąć. Podobnie, szczyty i sukienki z kamieniami powinny być bardzo dokładnie umyte w dłoni i najlepiej wysuszone na ręczniku frotowym. Kamienie są również warte uwagi przy zakupach. Jeśli robisz zakupy w sklepie, w którym kupujesz kamienie, zauważysz to
w innych rozmiarach na ubraniu brakuje pary kamieni, możesz mieć pewność, że nawet twoje nie wytrzymają wystarczająco długo.

Sáčko s flitry. Saszetka z cekinami.

Jak umyć koronkę
Niezależnie od tego, czy jest w dowolnym kolorze, jest zdecydowanie modny materiał, który jest delikatny i delikatny nawet sam w sobie i może być łatwo zniszczony. Koronkę należy więc prać w programie bielizny delikatnej, a najlepiej w siatkę ochronną. Krajek to bardzo dużo - te lepsze to czysta bawełna lub len, tańsze są wykonane z materiałów syntetycznych i łatwiej się psują.

Jak prać ubrania
Lekka przezroczysta tkanina z drobnym siateczką, typowa dla spódnicy baletowej, jest teraz w większości wykonana z bawełny lub jedwabiu chemicznego. Tylowie są dziś niezliczonymi gatunkami.
Istnieją na przykład odbitki wiązań, srebrne lub złote krawaty wykonane z przędzy metalowej lub elastycznego elastanu. Nie przywiązany język można prać ostrożnie zgodnie z instrukcjami na etykiecie umieszczonej w pralce, aby konieczne było ponowne ukształtowanie uzyskanego efektu.

Jak umyć szyfon
Chociaż dziś jest uważana za imprezę elegancką, jej nazwa pochodzi od francuskiego "chiff na", co oznacza "szmata". Szyfon tworzy półprzezroczyste eleganckie fałdy i nadaje się do cieniowania. Jednak znacząca przezroczystość stawia wysokie wymagania precyzyjnemu przetwarzaniu, w którym widać każdą niedoskonałość. W jedwabnym szyfonie zaleca się czyszczenie chemiczne, syntetyczne można prać ręcznie, jeśli nie jest ono przesiąknięte i pozostawić do wyschnięcia na powierzchni. Prasowanie nie polega na prasowaniu w najniższej temperaturze.

Pamiętaj, że to nie dotyczy: im drożej, tym więcej musisz znieść. Najlepiej jest kupić zbroję - będzie to bardzo ważne. Często droższe, wygodniejsze i ładniejsze materiały są bardziej podatne na dobrą i drobną konserwację. Prawdopodobnie nie można też zgnieść torebki 50 000 Kč, więc dobrze jest nie wypróbowywać jej nawet w przypadku średnich kawałków.

Zresztą bądź inny;)

Opublikowany przez: Team Different

Podobał Ci się ten artykuł?