−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 50 godzin 53 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Jak wyczyścić buty gumowe?

  %29. %07. %2019      Jak się ubrać

Dzień dobry Differenta,

mam od Państa kilka par butów Melissa a Zaxy. Noszę je dosyć często i zrobiły mi się na nich smugi od obdarcia a brudu, których nie mogę zmyć. Mogę prosić o pomoc, jak buty umyć?

Hania

Odpowiedź

Droga Haniu, dziękujemy za wspaniałe pytanie! Chyba każdy już miał takie doświadczenie, że smugi na gumowych butach lub podeszwach mogą zniszczyć piękno całego outfitu. My dla Pani teraz przynosimy 2 pomysły na czyszczenie gumowych podeszew a butów plastikowych, które naprawdę działają!

1) Wspaniałe połączenie: Soda oczyszczona + proszek do prania
Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z proszkiem do prania w relacji 1:1 (proszę unikać proszków do prania z wybielaczem). Proszę użyć lekko nawilżonej gąbki lub kawałka grubszego materiału do nakładania a rozcierania czyszczącej mieszanki na buty. Zawsze po oczyszczeniu konieczne jest użyć inny mokry kawałek materiału do zmycia mieszanki z butów, aby nie powstały ewentualne plamy. Na sam koniec konieczne jest wytrzeć buty do sucha.
Image titled Clean Rubber on Shoes Step 4Image titled Clean Rubber on Shoes Step 5


2) Na białe buciki: Bohater Zmywacz
Zmywacz to wspaniały pomocnik na białe buciki, ale zalecamy go nie używać w przypadku butów kolorowych. W takim przypadku mógłby spowodować odbarwienia. Proszę namoczyć płatek do demakijażu do zmywacza a delikatnie (najlepiej w rękawiczkach) ocierać powierzchnię białego buta. Na dodatek buty zmyć czystą wodą.
Image titled Clean Rubber on Shoes Step 13Image titled Clean Rubber on Shoes Step 14

Na Differenta znajdziesz wybór tych najładniejszych bucików gumowych a plastikowych! Skoro już wiesz, jak łatwo je wyczyścić, możesz sobie kupić następną parę do swojej szafki na buty. To które pokochasz? :) 
Miłego dnia życzy Małgosia z Differenta.pl
Żródło: WikiHow