−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 51 godzin 29 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Jak wyczyścić buty skórzane?

  %12. %08. %2019      Jak się ubrać

Dzień dobry,

już długo szukam sprawdzonego sposobu na to, jak wyczyścić rzeczy skórzane (np. buty skórzane). Nie chcę, aby mi drogie produkty popękały a szybko zestarzeły się. Mógłabym prosić o pomoc, jak opiekować się tym materiałem?

Dziękuję


Janina

Odpowiedź

Droga Janino,

dziękujemy Pani za pytanie. Skóra jest pięknym a odpornym materiałem, ale trzeba się nią odpowiednio opiekować. ;)

Najlepszy przyjaciel: Szczotka

Mniejsze plamy a zanieczyszczenia najlepiej można z obuwia zmyć wodą a mydłem. Na odporne plamy a obdarcia tylko takie czyszczenie nie wystarczy. Jeśli to obuwie jest bardzo zanieczyszczone, proszę użyć specjalnych środków do czyszczenia odpornych plam! Instrukcja czyszczenia butów jest następująca:

1. Szczotką usunąć zanieczyszczenia

Zanieczyszczenia mogą osłabić włókna w Pani obuwiu skórzanym, co spowoduje pęknięcia, których niestety nie można już naprawić. Konieczne jest obuwie szczotkować po każdym użyciu.

2. Odporne plamy usunąć mydłem 

Wystarczy aplikować na obuwie trochę mydła a następnie miększą stroną szczotki/gąbki delikatnie, ruchami okrężnymi obuwie ocierać. Zalecamy cały proces kilka razy powtórzyć, z odrobiną wody, ale proszę uważać na to, aby nie dawać za dużo wody zarazem.

3. Wykorzystanie kremu do skóry polerowanej a aplikowanie go za pomocą szczotki do butów

Proszę wykorzystać przejrzysty lub z odpowiednim kolorem krem do polerowania a suchą szmatką rozetrzyć po całym bucie.

4. Polerowanie!

Po aplikacji kremu proszę buty pozostawić na kilka minut, aby krem dobrze się wsiąknął. Następnie wystarczy je przetrzeć równomiernie za pomocą czystej delikatnej ścierki a szczotki do polerowania.

5. Impregnacja to podstawa

Po wyczyszczeniu a wypolerowaniu wystarczy aplikować jeszcze spray ochronny z odległości 30 cm. Dzięki czemu Pani obuwie skórzane pozostanie delikatne, elastyczne a wodoodporne. Aplikację sprayu ochronneho konieczne jest powtarzać co najmniej cztery razy w roku, przede wszystkim jeśli mieszka Pani w regionie deszczowym.

Buty skórzane, które z pewnością Pani pokocha, czekają tutaj!

Proszę nie zapomnić o tym, że w produktach modowych z Differenta poczuje się Pani jak w swojej skórze. Dlatego niech Pani upoluje coś również dla siebie! ;)