−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 167 godzin 3 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Jak wyczyścić plamy od kawy?

  29. 03. 2019      Pytania ogólne

Dzień dobry,

chciałabym poprosić o pomoc. Kocham kawę i nie zrobię bez niej ani kroku. Ponieważ nie mam klasycznej siedzącej pracy w biurze, ale swój czas w pracy spędzam przede wszystkim w samochodzie, jestem cały czas brudna od kawy :) Mogę prosić o pomoc, jak kawę najlepiej wyczyścić?

 


Simona Štrobová

Odpowiedź

Droga Simono, 

proszę się nie martwić, każdemu to się zdarza. Dlatego mamy dla Pani od razu kilka pomysłów, jak kawę łatwo a szybko usunąć z odzieży.

 

 

 1. Zimna woda
  Jeśli ma Pani taką możliwość, proszę plamę natychmiast przemyć zimną wodą. Zimna woda w tym przypadku jest bardzo ważna, ponieważ ciepłą wodą plamy "wżerają" się głębiej.
 2. Sok cytrynowy
  Cytryna to dezynfekcja. Dlatego proszę polać plamę cytryną a pozostawić chociaż 10 minut. Potem proszę omyć ją letnią wodą lub ścierką.
 3. Sól kuchenna
  Jeśli wymiesza Pani sól z wodą, potrze nią plamę od kawy a pozostawi Pani chwilę, plama zniknie. Potem wystarczy tylko zmyć zimną wodą. 
 4. Ocet winny
  Ocet, wygląda jako cytryna, dezynfikuje, czyści a nawet konserwuje. Proszę dać na plamę ocet a pozostawić chwilę. Potem proszę zmyć zimną wodą a nie zapomnić wyprać, aby zniknął zapach octa. 
 5. Soda oczyszczona
  Soda oczyszczona jest wspaniałym pomocnikiem podczas usuwania różnych plam na tekstylii. Sodę oczyszczoną proszę wymieszać z wodą do póki nie powstanie "kaszka". Tę jest konieczne nałożyć na plamę a pozostawić nawet przez kilka godzin, potem proszę spłukać wodą.
 6. Nadtlenek
  Jeśli ma Pani na tekstylii już starszą plamę od kawy, w takim razie należy sięgnąć po nadtlenek łącznie z gliceryną, polać plamę gliceryną a następująco nadtlenkiem. Proszę pozostawić a spłukać zimną wodą. Ale najpierw konieczne jest sprawdzić na mniejszym i mniej widocznym kawałku materiału, czy nie powstanie z nadtlenkiem reakcja, podczas której mogłaby się odzież zniszczyć.
 7. W ostateczności może Pani wykorzystać usług pralni.

Miłego dnia życzy za całą ekipę www.differenta.pl, Nikol.