−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 35 godzin 15 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Jak wyprać kurtkę puchową?

  %01. %03. %2019      Jak się ubrać

Dzień dobry,

kupiłam sobie u Państwa w sklepie kurtkę puchową Desigual a potrzebowałabym ją wyprać. Mogę prosić o pomoc, jak to zrobić?  

 


Lucyna Bartosz

Odpowiedź

Droga Lucyno, 

w pierwszej kolejności, przed praniem kurtki proszę sprawdzić, czy chodzi naprawdę o pierze a nie o materiał sztuczny, który pierze tylko przypomina. Kurtkę z prawdziwego pierza lepsze jest prać w pralni, to jest pewność. Ale może ją Pani wyprać również w domu.

Jeśli zadecyduje Pani wyprać kurtkę w domu, prosimy o wypranie w ręce lub osobno w pralce na delikatny program z temperaturą do 30 °C. Ale konieczne jest wykorzystać specjalny proszek do prania na pierze, który powinien zawierać lanolinę (tłuszcz z wełny owczej, dzięki którzej pierze pozostanie miękkie a podatne).

Po wypraniu się kurtka zazwyczaj zmarszczy, ale nietrzeba panikować, wystarczy kurtką dokładnie wstrząsnąć, aby się pierze oddzieliło. Zalecamy nie suszyć kurtki na dworze ani na grzejniku, ponieważ w tym przypadku wysychałaby nierówno, część pierza by się przesuszyła a popękała. Zalecamy suszyć kurtkę na powierzchni poziomo a kilka razy dziennie wstrząsnąć. Całkowite wyschnięcie trwa nawet 3 dni. 

dámská bunda Desigual

Miłego dnia życzy Nikol, za www.different.cz.