−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 112 godzin 28 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Jak zmierzyć rozmiar koszuli?

  09. 07. 2018      Jak się ubrać

Dzień dobry,

chciałabym kupić swojemu narzeczonemu koszulę, ale niestety nie wiem, jak dokładnie mam ją zmierzyć, żeby zamówić odpowiedni rozmiar. Mogę prosić o pomoc? 

 


Ilona

Odpowiedź

Droga Ilono,

przy rozmiarze koszuli podawany jest obwód kołnierza w cm. Ten mierzony jest na wewnętrznej stronie od dziurki do guzika. Ostatnie rozmiary podawane zazwyczaj nie są, ale jeśli kupuje Pani koszulę w sklepie internetowym, może Pani dopytać się o inne rozmiary od obsługi klienta.

pánská košile

W pierwszej kolejności konieczne jest to, aby Pani zmierzyła swojego partnera. Proszę wziąć miarę krawiecką i owinąć ją wokół szyi pod jabłkiem adama, takim sposobem, aby nie była całkowicie ciasno. Proszę wsunąć pod nią dwa palce. Zmierzone cm proszę zaokrąglić w górę. Wynik to jest rozmiar kołnierzyka koszuli, jest to w zasadzie podstawowy rozmiar i jednocześnie rozmiar konfekcyjny koszuli męskiej. Jeśli Pani narzeczony nie zapina ostatniego guziczka, zalecamy koszulę o rozmiar mniejszą.

Mężczyźni wyglądają najlepiej w obcisłej koszuli, tak akurat na ciało. Aby nie była za ciasna, ale również nie za luźna. Jeśli chodzi o rękawy, rękaw podczas pozostawienia rąk luźno przy ciele, powinien konczyć gdzieś przy stawie palca. A powinna być tylko na tyle szeroka, aby delikatne otaczała zegarek. Zalecana dlugość koszuli jest taka, że w kroku można złączyć przednią i tylnią część.

Miłego dnia życzy Nikol, www.differenta.pl.