−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 146 godzin 1 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Mercedes Benz Prague Fashion Weekend

  %04. %10. %2014      Ze świata mody

W dniach od 4 do 7 września Praga ożyła wydarzeniem kulturalnym z modowym podtekstem, nazwanym Mercedes Benz Prague Fashion Weekend. Nie trzeba dodawać, który niemiecki koncern samochodowy był komplementariuszem. Nie chodzi też o to, że jest to jedna z największych imprez modowych w Republice Czeskiej. Impreza ta jest bardzo popularna nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie (Nowy Jork, Sydney, Berlin, itd.), gdzie należy do globalnej sieci tygodni mody MB. Jednak w naszym kraju jest to bardziej skomplikowane z prawami do Fashion Week. Tak naprawdę mamy Tydzień i Weekend. Dzieje się tak z powodu sporów o znaki towarowe i nazwy. Ale o tym więcej następnym razem ;)

A tak w ogóle, to kiedy jeszcze zwykły "śmiertelnik" może zobaczyć prace projektantów z Czech i Słowacji oraz zobaczyć ważnych czeskich i zagranicznych gości.

Miałam okazję wybrać się na spektakl, który odbył się w niedzielę o nazwie Odivi. To czeska marka młodej Ivy Burkert, której nie można przegapić, zarówno ze względu na jej zadziorny wygląd, jak i kolekcję, w której jak sama mówi: "Nowa linia jest o momencie, w którym czuję, że mogę zrobić wszystko. Chodzi o drogę od białej kartki papieru do morza świata. I o trudności i łatwości powrotu do dziecięcej naiwności i bezpośredniości." Ale nie uprzedzajmy faktów i zacznijmy od początku. Już po przybyciu na Plac Wacława dało się wyczuć, że w pobliżu coś się dzieje. Miałam wrażenie, że w tym dniu wszyscy byli jakoś "wystylizowani". Przed majestatycznym gmachem Wydziału Prawa Uniwersytetu Karola, gdzie odbywała się impreza, było dość tłoczno, a nagromadzenie osób "wystylizowanych" było niezauważalne

MBPFW 2014 MBPFW 2014

Przez chwilę poczułam się jakbym była gdzieś na ulicy w NYC, na której niedawno byłam, gdzie nawet rzeczy, których nigdy by się nie nosiło, a przynajmniej ja osobiście nigdy bym nie założyła, ludzie nosili i po prostu wiedzieli jak nosić. Nie mogę powiedzieć, że nie poszłam za modą... Ale jeśli chodzi o te elementy, o których myślisz, że nie możesz ich założyć, ja po prostu trzymam się od nich z daleka. A jednak jak wspaniale wyglądają na innych! Mogłabym cały dzień siedzieć przed budynkiem i patrzeć, co inni mają na sobie. Nawet w tym momencie było to dla mnie show :) Po przybyciu na salę byłem nieco zdziwiony, była to klasyczna aula, a gołe otoczenie z wysokimi sufitami nigdy nie wyglądało zbyt dobrze. Całą atmosferę tworzył młody "koleś" z kręconą grzywą walący w bębny.

Perkusista na MBPFW 2014 Perkusista na MBPFW 2014

Siedziałem tuż obok niego i to było doświadczenie, które zawsze będziesz pamiętał z sentymentem. Zaczęły grać dźwięki muzyki, którą jak się słyszy, to się wyciąga telefon i używa aplikacji Shazam, żeby ją ściągnąć, bo jest tak zwana "inna", a o to w tych czasach chodzi. Być Innym :) Z perspektywy laika, muszę skomentować sam spektakl, był przezabawny.

MBPFW 2014 MBPFW 2014

Nie była to moda stricte wybiegowa, ale było też kilka elementów, które chciałabym mieć w swojej szafie. Proste materiały, kroje, a jednak szykowne.

MBPFW 2014 MBPFW 2014

Wszystkie modelki wyglądały dokładnie tak samo, duże okulary i fruwające włosy, proste, ale fajne! Chyba nigdy nie zrozumiem, dlaczego dziewczyna musi wyglądać jak... przepraszam za słowo, z obozu koncentracyjnego, żeby dostać się na wybieg. Chciałbym dożyć dnia, w którym to się zmieni. I nie zdziwiłbym się, gdyby ten dzień nie nadszedł. Moje zdanie jest takie, że kobieta, która ma krągłości i wie jak je nosić, może założyć wszystko i nie wyglądać jak koścista łopatka... Ale to już inna historia :) Tak czy inaczej, ogólnie oceniam imprezę jako sukces i wspaniałe doświadczenie, bez względu na wszystko. Potwierdziło się tutaj, że wygrywa ten, kto robi to inaczej ;)

Veronika, dla której inność to sprawa serca ;)

Opublikowany przez: Team Different

Podobał Ci się ten artykuł?