−25 % z kodem EXTRA25Kończy za 111 godzin 34 minut
+48 729 086 966 (dni robocze, 8-14)

Poradnia modowa

Z czego wyprodukowane są ekologiczne torby składane?

  20. 02. 2020      Jak się ubrać

Dzień dobry,

na Państwa stronie internetowej zobaczyłam, że oferują Państwo torby składane LOQI. W opisie doczytałam się, że są ekologiczne, ale ja osobiście uważam, że są one plastikowe. Naprawdę te torby są produktem mody zrównoważonej?

Dziękuję

Daria

Odpowiedź

Dzień dobry Dario!

Dziękujemy Pani za ciekawą wiadomość. Z miłą chęcią Pani wyjaśnimy a opowiemy w czym polega zrównoważenie tej torby. 

Przedstawiamy Poliester Taffeta!

Dzięki temu materiałowi torba LOQI wytrzyma a uniesie chyba wszystko! Ponieważ zrównoważenie znaczy również "nosić póki się da", czyli do całkowitego rozdarcia! W związku z tym, że Poliester jest odporny przeciwko chemii, obdarciu a rozciągnięciu, wytrzyma naprawdę długo. Na dodatek można go prać tylko w ręce, dzięki czemu zużycie wody jest o wiele mniejsze niż podczas prania materiału bawełnianego. A w momencie, kiedy przestanie służyć, można torbę bardzo łatwo zrecyklować. Ponieważ z tego materiału produkuje się materiał konstrukcyjny a o wiele więcej.

A to jest TPU!

Następnym bohaterem torby LOQI jest Thermo Polyurethane. Elastyczny, przewiewny, wodoodporny, wztrząsoodporny, odporny na obdarcia a tluszcz... a po czasie nie zmienia koloru! To cudowne, prawda?
TPU nie jest toksyczny i wykorzystuje się go w biomedycynie. Ten materiał nie może Pani zamieniać z PVC lub PET, które są szkodliwe, nie tylko dla człowieka, ale również dla środowiska naturalnego! Na dodatek można go recyklować, ponieważ materiał można rozpuścić a uformować ponownie!

na dodatek...

Nadruk bez wykorzystania wody

Wszystkie produkty tej marki są drukowane bez wykorzystania wody a kolorami ekologicznymi, które szczycą się certyfikatem STANDARD 100 od OEKO-TEX®.

A jak wygląda fabryka?

LOQI produkuje się w Chinach, w rodzinnej fabryce ze 150 pracownikami. Rodzinna fabryka, ale nie oznacza to, że marka zatrudnia dzieci! ;) LOQI szczyci się akredytacją BSCI, która zajmuje się tym, aby każdy pracownik miał świadczenia, takie jak nieszkodliwe dla zdrowia środowisko pracy, adekwatna pensja, bezpieczność i prawa pracowników. LOQI po prostu produkuje produkty, które kochają ludzie i natura!

 Zachwyciło Cię etyczne nastawienie tej marki? Kup sobie piękną torbę również dla siebie! TUTAJ

Image result for loqi

Miłego dnia życzy

Małgosia za ekipę z Differenta.pl